Zainwestuj w swój rozwój

Szkolenia dla stomatologów

Wraz z rosnącym postępem technologicznym i rozwojem technik cyfrowych nasza wiedza w zakresie medycyny poszerza się w niezwykle szybkim tempie. Wymaga to nieustannego rozwoju i reagowania na zmiany. Projekt Tkanki Miękkie to innowacyjne i wieloaspektowe podejście do nauki i praktyki w obszarze współczesnej periodontologii i implantologii stomatologicznej. Oferujemy modułowe, starannie zaplanowane szkolenia dla lekarzy stomatologów, które pozwolą ci szybko wdrożyć do codziennej praktyki nabytą wiedzę i umiejętności.

Dzięki synergicznemu podejściu zapewniamy optymalne wykorzystanie twojego czasu w trakcie kursów. Dzielimy się swoim doświadczeniem, prezentujemy liczne i różnorodne przypadki kliniczne, a także udzielamy wiele cennych wskazówek i porad, które pozwolą ci wykonywać zabiegi chirurgiczne z większą pewnością siebie i unikać powikłań. Dzięki zajęciom praktycznym, obecnym w każdym module, udoskonalisz swój warsztat i zaczniesz myśleć bardziej perioplastycznie. Z tego projektu wyniesiesz realną wiedzę, którą wykorzystasz we własnej praktyce.

vid
01 - O nas

Nasza misja

Naszą misją jest rozwijanie kompetencji z wykorzystaniem nauki jako inspiracji. Praktyka kliniczna jest dla nas doskonałą okazją do obserwacji i wyciągania własnych wniosków, które pozwalają nam kształtować indywidualny profil pracy. Reprezentujemy podejście do leczenia, które opiera się na rzetelnej, nowoczesnej i istotnej klinicznie wiedzy oraz planach terapeutycznych skrojonych pod potrzeby pacjentów.

Celem Projektu Tkanki Miękkie jest uporządkowanie zagadnień z dziedziny periodontologii i implantologii stomatologicznej. Podczas spotkań chcemy dzielić się z tobą wiedzą i doświadczeniem oraz umożliwić ci doskonalenie umiejętności manualnych w zakresie chirurgii plastycznej jamy ustnej.

W Projekcie Tkanki Miękkie każdy znajdzie dla siebie inspiracje oraz dawkę interaktywnej wiedzy, bez względu na dokonania zawodowe. Wierzymy, że nasze kursy staną się polem do wzajemnej wymiany doświadczeń oraz budowania nowych relacji, które w przyszłości zaowocują ciekawymi pomysłami i współpracą.

Zapraszamy!

mission
courses
02 - O nas

Nauczanie i szkolenia

W związku ze stale rosnącą liczbą nowatorskich rozwiązań oraz wyrobów medycznych i biomateriałów dostępnych na rynku, jednym z głównych problemów w praktyce klinicznej staje się wybór metod zapewniających uzyskanie optymalnych i przewidywalnych efektów terapeutycznych. W codziennej pracy ciągłym wyzwaniem jest podejmowanie właściwych i spersonalizowanych decyzji dotyczących planu leczenia każdego pacjenta.

Znajomość dokładnych algorytmów postępowania jest gwarancją przewidywalnej pracy klinicznej. Dobre planowanie to podstawa sukcesu leczniczego i korzyść zarówno dla pacjenta, jak i dla lekarza. Cykl szkoleniowy Projekt Tkanki Miękkie wskaże ci, jak skutecznie i w harmonijny sposób trenować oraz doskonalić swoje umiejętności manualne krok po kroku.

Nasze podejście ułatwia systematyczną naukę dzięki następującym narzędziom edukacyjnym: skrypty i atlasy przedstawiające omawiane techniki chirurgiczne, interaktywny transfer wiedzy w małych grupach, relacje filmowe z zabiegów, ćwiczenia praktyczne na modelach treningowych oraz wymiana doświadczeń z innymi lekarzami.

Cykl edukacyjny

Nasze szkolenia dla stomatologów zawierają serię ośmiu modułów z zakresu periodontologii i implantologii, które zostały zaprojektowane hierarchicznie pod względem treści. Moduły kursu są odpowiednie dla wszystkich lekarzy, którzy chcą zrozumieć tajniki pracy z tkankami miękkimi wokół zębów i implantów, bez względu na doświadczenie kliniczne czy posiadaną specjalizację.

Chcemy zaoferować wszystkim uczestnikom naszego projektu wsparcie w poruszaniu się po współczesnych rozwiązaniach i produktach stosowanych w branży stomatologicznej, a także ułatwić im wdrażanie nabytych informacji i umiejętności w codziennej pracy z pacjentem.

cycle
module

Moduł I

2 dni

Niechirurgiczne leczenie zapaleń przyzębia i podstawy mikrochirurgii

Skuteczne leczenie pacjentów z zapaleniem przyzębia wymaga umiejętnego przeprowadzenia wszystkich etapów leczenia periodontologicznego: od prawidłowej diagnostyki, poprzez leczenie niechirurgiczne i chirurgiczne, aż do fazy podtrzymującej.

module

Moduł II

3 dni

Leczenie plastyczne pojedynczych recesji dziąseł

Dużym wyzwaniem jest leczenie ubytków tkanek miękkich w strefie estetycznej. Aby uzyskać zadowalające rezultaty, poza całkowitym pokryciem recesji należy odtworzyć tkanki o właściwym kolorze i odpowiedniej powierzchni.

module

Moduł III

2 dni

Leczenie plastyczne mnogich recesji dziąseł

Decyzja dotycząca leczenia mnogich recesji dziąseł powinna być poprzedzona wnikliwą analizą każdego przypadku. To niezwykle ważne, ponieważ nie tylko całkowite pokrycie recesji, ale także jakościowe wyniki estetyczne są kluczem do osiągnięcia optymalnych efektów terapii.

module

Moduł IV

3 dni

Regeneracja tkanek przyzębia

Zabiegi z zakresu periodontologicznej chirurgii regeneracyjnej pozwalają na pełne odtworzenie utraconych w przebiegu zapalenia przyzębia tkanek twardych i miękkich. Tym tym samym poprawiają rokowanie dotyczące zachowania zęba lub zębów.

module

Moduł V

3 dni

Chirurgiczne wydłużanie koron zębów i periodontologiczna chirurgia resekcyjna

W dobie stomatologii małoinwazyjnej coraz bardziej popularne stają się periodontologiczne zabiegi resekcyjne. Dotyczy to ubytków tkanek twardych przyzębia w obszarach poza strefą estetyczną i w obrębie furkacji zębów wielokorzeniowych, jeśli nie jest możliwa regeneracja utraconych tkanek.

module

Moduł VI

3 dni

Leczenie implantologiczne w odcinku funkcjonalnym i peri-implantitis

Trudno wyobrazić sobie dziś nowoczesne koncepcje leczenia stomatologicznego bez wykorzystania implantów. Niestety znaczna część pacjentów jest narażona na wystąpienie powikłań biologicznych w postaci peri-implant mucositis i peri-implantitis.

module

Moduł VII

3 dni

Leczenie implantologiczne w odcinku estetycznym i zaawansowane techniki rekonstrukcyjne

Pozycjonowanie implantów stomatologicznych w strefie estetycznej wciąż stanowi duże wyzwanie w praktyce klinicznej. Lekarz musi rozważyć szeroki zakres różnych koncepcji i technik chirurgicznych, aby dokonać właściwego wyboru i odpowiednio zaplanować leczenie.

module

Moduł VIII

3 dni

Leczenie kompleksowe, kortykotomia

Kompleksowe leczenie pacjenta z zapaleniem przyzębia może obejmować leczenie implantologiczne, protetyczne oraz ortodontyczne. Moduł VIII jest dedykowany zabiegom chirurgicznym na pograniczu różnych dyscyplin.

W ramach projektu samodzelnie wykonasz następujące procedury:

  • pobranie przeszczepu podnabłonkowej tkanki łącznej (SCTG) - sześć razy
  • pobranie przeszczepu nabłonkowo-łącznotkankowego (FGG) - trzy razy
  • technikę pojedynczego płata (SFA) w regeneracji niewielkiego ubytku kości w przyzębiu
  • technikę ściany tkanki łącznej (CTW) w regeneracji rozległego ubytku kości w przyzębiu w odcinku estetycznym
  • dowierzchołkowe przesunięcie płata z chirurgią kostną w leczeniu zapalenia przyzębia
  • chirurgiczne wydłużenie koron klinicznych ze wskazań estetycznych (gingiwektomia, osteoplastyka, osteotomia)
  • odtworzenie strefy tkanek skeratynizowanych przy zębach + FGG
  • pokrycie pojedynczej recesji techniką płata przesuniętego dokoronowo (CAF) + SCTG
  • pokrycie mnogich recesji techniką płata przesuniętego dokoronowo (CAF) + matryca kolagenowa
  • pokrycie mnogich recesji techniką tunelową + SCTG
  • spozycjonowanie implantu typu bone level z augmentacją fenotypu + SCTG
  • spozycjonowanie implantu typu bone level z odtworzeniem strefy tkanek skeratynizowanych + FGG
  • spozycjonowanie czterech różnych implantów na modelach z użyciem szablonów chirurgicznych
  • spozycjonowanie implantu kołnierzowego z augmentacją fenotypu + SCTG
  • trójwymiarową rekonstrukcję tkanek miękkich w obszarze bezzębnego wyrostka techniką platformy tkanki łącznej (CTP) + SCTG
  • sterowaną regenerację kości (GBR) z błoną kolagenową
  • kortykotomię

Kalendarz

EDYCJA IV (brak miejsc)EDYCJA V (brak miejsc)EDYCJA VI (brak miejsc)EDYCJA VII
Moduł I (2 dni)27-28.10.202423-24.02.20254-5.10.202521-22.02.2026
Moduł II (3 dni)24-26.11.202422-24.03.20258-10.11.202521-23.03.2026
Moduł III (2 dni)15-16.12.202427-28.04.20257-8.12.202526-27.04.2026
Moduł IV (3 dni)11-13.01.202525-27.05.202517-19.01.202624-26.05.2026
Moduł V (3 dni)8-10.02.202514-16.06.20257-9.02.202620-22.06.2026
Moduł VI (3 dni)8-10.03.202520-22.09.20257-9.03.202619-21.09.2026
Moduł VII (3 dni)5-7.04.202518-20.10.202511-13.04.202617-19.10.2026
Moduł VIII (3 dni)11-13.05.202515-17.11.202510-12.05.202614-16.11.2026

Szkolenia indywidualne

Są to szkolenia w formule 1x1, w trakcie których możemy bardzo dokładnie omówić wybrany temat zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej. Plan szkolenia jest układany na podstawie wcześniej przesłanego przez kursanta zestawu zagadnień i dostosowany do poziomu jego zaawansowania. Może być to każde zagadnienie z zakresu periodontologii i implantologii, które omawiamy w trakcie Projektu Tkanki Miękkie, ale mogą być to również dodatkowe tematy.

Wybierając opcję szkolenia indywidualnego można ustalić:

- Zakres tematyczny: szkolenie dotyczy ściśle określonego zagadnienia. Lekarz określa swoje oczekiwania i współuczestnicy w tworzeniu programu szkolenia. Materiał zostaje dostosowany do konkretnych potrzeb i oczekiwań uczestnika.

- Czas i miejsce: czas i miejsce przeprowadzenia szkolenia zostają ustalone indywidualnie. Zajęcia mogą mieć miejsce zarówno online, jak i bezpośrednio w gabinecie stomatologicznym.

- Forma szkolenia: szkolenie może mieć formę teoretyczną lub praktyczną. Opcja z udziałem pacjentów umożliwia własnoręczne wykonywanie wcześniej omówionych procedur zabiegowych.

Szkolenia indywidualne pozwalają na lepsze dopasowanie programu zarówno pod względem tematycznym, jak i organizacyjnym, a tym samym zapewniają osiągnięcie jeszcze lepszych efektów. Praktyczne umiejętności mogą być wykorzystane niemal natychmiast.

W przypadku zainteresowania szkoleniami indywidualnymi prosimy o kontakt drogą elektroniczną.

individuals
03 - Metoda szkolenia

Nasze podejście opiera się na trzech filarach

1

Zrozumienie problemu

Poprzez podejście ukierunkowane na praktykę przekazujemy uczestnikom kursu podstawy teoretyczne umożliwiające dokładne zrozumienie wszystkich omawianych zagadnień.

2

Podejmowanaie decyzji

Naszym celem jest, aby w oparciu o zdobytą wiedzę i jasno zdefiniowane kryteria uczestnicy projektu podejmowali świadome decyzje terapeutyczne.

3

Stosowanie umiejętności manualnych w praktyce

Dążymy do tego, aby każdy z uczestników kursu mógł swobodnie wykonywać konkretne zabiegi w codziennej pracy.

Nasz zespół

Dr hab. n. med. Bartłomiej Górski

Absolwent kierunku lekarsko-dentystycznego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz Zarządzania Zakładami Opieki Zdrowotnej w Szkole Głównej Handlowej. W 2015 roku uzyskał tytuł doktora nauk medycznych w zakresie stomatologii, a w 2016 roku tytuł specjalisty w dziedzinie periodontologia.

Od 2016 roku pracuje w Zakładzie Chorób Błony Śluzowej i Przyzębia Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na stanowisku adiunkta. W 2020 roku uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie chirurgia stomatologiczna, a w 2021 roku tytuł doktora habilitowanego w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu, w dyscyplinie nauki medyczne. W 2022 roku uzyskał tytuł Master of Science (MSc) na Uniwersytecie w Bolonii. W 2024 ukończył Curriculum Prof. Hürzellera i dr Zuhra.

Kierownik kształcenia specjalizacyjnego z periodontologii, opiekun naukowy przewodów doktorskich, wykładowca i prelegent. Autor i współautor ponad 120 publikacji w czasopismach krajowych i międzynarodowych. Członek European Federation of Periodontology (EFP), Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego (PTP), European Association for Osseointegration (EAO), European Association of Dental Implantology (EDI) i Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Implantologii Stomatologicznej (OSIS). Łączna punktacja IF 104,681, a MEiN 4998.

Zainteresowania kliniczne i badawcze w zakresie periodontologii, chirurgii stomatologicznej i implantologii dotyczą przede wszystkim gojenia ran, diagnostyki mikrobiologicznej i biochemicznych zapaleń przyzębia, regeneracji tkanek twardych i miękkich, minimalnie inwazyjnych technik chirurgicznych oraz oceny nowych biomateriałów. W trakcie ścieżki zawodowej miał okazję uczyć się od najlepszych: Dr Ludwig Björn, Prof. Pierpaolo Cortellini, Prof. Serge Dibart, ZTM Vincent Fehmer, Dr Eli Friedwald, Prof. Marcus Hürzeller, Prof. Joseph Kan, Prof Fouad Khoury, Prof. Thomas Linkevicius, Prof Carlo Monaco, Dr Jose Carlos Martin da Rosa, Prof. Irena Sailer, Prof. Mariano Sanz, Prof. Anton Sculean, Dr Luca De Stavola, Prof. Andreas Stavropoulos, Dr Martina Stefanini, Prof. Leonardo Trombelli, Prof. Istvan Urban, Prof. Alfredo Valencia, Prof. Giovanni Zucchelli, Dr Otto Zuhr. Założyciel grupy edukacyjnej dla lekarzy dentystów na Facebooku Dental Network - Soft Tissues First.

Zapraszam do mojej grupy edukacyjnej:

Bartłomiej
05 - Organizacja kursów

Przydatne informacje

01



02



03



04



05



06



„Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia”.

Albert Einstein

06 - Oni nam zaufali

Opinie o nas

Uczestnicy naszego kursu chętnie dzielą się opiniami. Zobacz, jak oceniają nasz kurs.

opinions

Bardzo podobały mi się już pierwsze dni w trakcie Modułu I. Zapisując się na ten kurs, wiedziałam, że nie będę tego żałować. Zaproponowane protokoły diagnostyki i leczenia są bardzo przejrzyste i zrozumiałe, przynajmniej dla mnie, i dają lepsze spojrzenie na planowanie poszczególnych faz leczenia periodontologicznego. Już po tych dwóch dniach jestem przeszczęśliwa i nie mogę się doczekać następnego spotkania.

lek. dent. Nela Molga-Chlipała

stars

Świetny kurs. Pozwala poukładać w głowie periodontologię. Krok po kroku przeprowadza poprzez wszystkie etapy i możliwości leczenia periodontologicznego. Kursy periodontologiczne, które nie tylko zmieniają sposoby pracy, ale również sposób myślenia o naszej pracy. Dają dużo do myślenia.

Agnieszka i Bartek są ludźmi, dla których periodontologia jest pracą, ale przede wszystkim pasją. Zarażają nią ludzi, z którymi mają kontakt. Jest to ten rodzaj kursu, na którym włączasz tryb samolotowy, żeby nie stracić ani minuty, bo wiesz, że każda jego chwila wniesie coś do twojej pracy, otworzy kolejne drzwi w głowie. Jestem wdzięczna, że stworzyli ten kurs chirurgii stomatologicznej i z taką chęcią i otwartością dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, które zdobywali przez lata.

Dziękuję za to, co robicie, i uwielbiam, jak razem się dopełniacie.

lek. dent. Patrycja Filipiak

stars

Świetne szkolenie. Informacje przekazywane w jasny i zrozumiały sposób. Prowadzący dzielą się swoimi doświadczeniami, podają skuteczne i sprawdzone metody leczenia.

Polecam zarówno specjalistom, dla których ważne jest stałe podnoszenie kwalifikacji, jak i osobom rozpoczynającym przygodę z chirurgią periodontologiczną oraz implantoprotetyką.

lek. dent. Julita Koper, specjalista periodontolog

stars

Dopiero czwarty moduł za nami, a już teraz mogę szczerze polecić ten kurs. Systematyzuje i uaktualnia wiedzę. Część praktyczna bardzo rozwijająca. Każdy etap jest szczegółowo sprawdzony z wychwyceniem i omówieniem najmniejszych błędów. Prowadzący bardzo otwarci, nie pozostawiają żadnego pytania bez odpowiedzi, a przypadki kursantów są omówione krok po kroku.

Na szczególną uwagę zasługuje część, w której omawiane są powikłania, ich przyczyny oraz możliwe rozwiązania. Według mnie kurs jest skierowany do lekarzy na różnym poziomie w dziedzinie periodontologii, więc jeśli czujesz, że brakuje ci jakiegoś puzzla, to jestem pewna, że się nie zawiedziesz.

lek. dent. Joanna Siniarska, w trakcie specjalizacji z periodontologii

stars

Projekt Tkanki Miękkie to najlepsza inwestycja we własną edukację. To szkolenie, które porządkuje wiedzę ze wszystkich dziedzin stomatologii i naprawdę układa wszystko w głowie.

To kurs zarówno dla osób, które na co dzień zajmują się periodontologią, jak i dla tych, które robią duże plany leczenia, protetykę, implanty, a także stomatologię ogólną. Bo - jak się okazuje - wszystko sprowadza się do tkanek miękkich. A wisienką na torcie są ekstraprowadzący.

PS Nikt mi nie zapłacił za tę opinię, po prostu Projekt Tkanki Miękkie jest the best!

lek. dent. Magdalena Gołębiewska

stars

Ogromna dawka wiedzy podana w bardzo przystępny sposób. Idealny balans między akademicką teorią i kliniczną praktyką. Polecam każdemu dentyście, dla którego tajemnice tkanek miękkich są brakującym ogniwem w sukcesie leczenia wielospecjalistycznego.

lek. dent. Małgorzata Wyszyńska-Pomian, specjalista periodontolog

stars

Cykl modułów Projektu Tkanki Miękkie prowadzi uczestników przez cały zakres współczesnej periodontologii. Uczy kompleksowego i nowatorskiego podejścia do leczenia niechirurgicznego, które stanowi bazę do przejścia w skuteczną i przewidywalną fazę chirurgiczną. Uczy balansowania między odpowiednio dobranymi metodami zachowania zęba a decyzją o jego usunięciu i następową rekonstrukcją implantoprotetyczną.

Kompleksowa wiedza obejmująca zagadnienia dotyczące protetyki, ortodoncji czy okluzji jest obecnie niezbędna we właściwym współprowadzeniu pacjenta i tego konsekwentnie uczą poszczególne moduły - jak skutecznie współpracować ze specjalistami z innych dziedzin i wzajemnie się rozumieć przy tworzeniu kompleksowych planów leczenia.

Gruntowne poznanie biologii tkanek miękkich, cięć, preparacji, szycia, gojenia... otwiera drzwi do szeroko rozumianej nowoczesnej implantologii, która opiera się nie tylko o osteointegrację, ale też o integrację z tkankami miękkimi oraz estetykę, co razem stanowi o właściwym efekcie długoczasowym. Moduły implantologiczne uczą, jak osiągnąć sukces w tym zakresie.

Cykl modułów Projektu Tkanki Miękkie wprowadza w obszar periodontologii stosunkowo nowej, ale jednocześnie opartej na wieloletnich światowych badaniach. Polecam przystąpienie do projektu wszystkim stomatologom, którzy chcą poznać współczesny wymiar skutecznej periodontologii.

dr n. med. Beata Wyrębek, w trakcie specjalizacji z periodontologii

stars

Jest to pierwsza edycja kursu, którą uważam za bardzo udaną. Szkolenie spełniło moje oczekiwania. Prowadzone jest ciekawie, w formie dyskusji, gdzie prowadzący pokazują swoje przypadki kliniczne, podają wskazówki oraz porady praktyczne. Nie zabrakło też części dotyczącej powikłań i niepowodzeń w leczeniu, co jest bardzo istotne.

Spotkania są dość intensywne. Po części teoretycznej i dyskusji jest część praktyczna. Na warsztatach prowadzący na bieżąco kontrolują naszą pracę i wskazują ewentualne błędy przy wykonywanych zabiegach lub procedurach. Wysoko oceniam przygotowanie prowadzących do części praktycznej (zaangażowanie, przygotowanie stanowiska, najwyższej jakości materiały i narzędzia mikrochirurgiczne).

Bardzo czytelnie przekazana wiedza, wysoki poziom przygotowania prowadzących oraz obsługi i miejsca szkoleniowego, przystępny sposób przekazywania niezbędnej wiedzy oraz dużo praktyki sprawiły, że z czystym sumieniem mogę polecić kurs zarówno dla osób początkujących, jak i zajmujących się zaawansowanym leczeniem i zarządzaniem tkankami miękkimi. Kawał solidnej pracy!!

lek. dent. Maciej Kubiński, specjalista w zakresie stomatologii zachowawczej z endodoncją i chirurgii stomatologicznej

stars

Kurs bardzo dobry zarówno dla osób początkujących, którzy zaczynają swoją przygodę z chirurgią i periodontologią , jak i lekarzy z większym doświadczeniem. Wysoki poziom merytoryczny, ciekawe warsztaty oraz co najważniejsze wiadomości na kursie są przekazywane w taki sposób, że bez większego problemu zdobytą wiedzę można już kolejnego dnia wykorzystać w gabinecie. Polecam bardzo!

lek. dent. Artur Wawer

stars

Kurs bardzo dobry zarówno dla periodontologów, jak i stomatologów bez specjalizacji. Prowadzący krok po kroku, w sposób zrozumiały, przedstawiają poszczególne zabiegi z zakresu chirurgii periodontologicznej czy śluzówkowo-dziąsłowej, które następnie można przećwiczyć w trakcie warsztatów. Bartek i Agnieszka dzielą się swoim doświadczeniem, uczą, jak wybrać najlepszą alternatywę leczenia u poszczególnych pacjentów. Z każdego modułu wracam pełna wiedzy teoretycznej i praktycznej oraz nie mogę doczekać się kolejnego. Jestem bardzo wdzięczna, że powstał Projekt Tkanki Miękkie.

lek. dent. Katarzyna Kołodziejczak, specjalista periodontolog

stars

Projekt Tkanki Miękkie spełnił wszelkie moje oczekiwania. Kurs porządkuje wiedzę z zakresu periodontologii z dużym naciskiem na współpracę interdyscyplinarną. Bartek i Agnieszka jasno przekazują sprawdzone protokoły, które od razu można wprowadzić do codziennej pracy. Przypadki kliniczne omawiane krok po kroku w sposób zrozumiały i szczegółowy.

Bartek i Agnieszka świetnie się uzupełniają, zarażają energią, a ich dyskusji słucha się z ogromnym zaciekawieniem. Jeszcze nie spotkałam się z takim zaangażowaniem prowadzących.

Naprawdę świetny kurs, na każdy kolejny moduł czekam z niecierpliwością. Szczerze polecam.

lek. dent. Agata Korc

stars

Dzięki projektowi zyskałam pewność w podejmowaniu decyzji klinicznych oraz perfekcyjność w wykonywaniu zabiegów mikrochirurgicznych w obrębie tkanek miękkich jamy ustnej. Ogromnym plusem jest dostępność wykładowców również „po godzinach” i możliwość wspólnego omawiania skomplikowanych przypadków z własnej praktyki.

lek. dent. Joanna Gilewicz, specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej

stars

Projekt Tkanki Miękkie to porcja kompleksowej wiedzy w temacie periodontologii i implantologii. Rozległy zakres materiału pozwoli zrozumieć zagadnienie tkanek miękkich chirurgom, protetykom oraz lekarzom planującym kompleksowe terapie. Ta dziedzina stomatologii znacznie zmieniła się w ostatnim czasie pozwalając w przewidywalny sposób zaplanować i prowadzić leczenie, aż do uzyskania spektakularnych wyników estetycznych w zakresie tkanek miękkich. Konieczna jest znajomość zasad i ograniczeń, które Bartek i Agnieszka w uporządkowany sposób przekazują razem z gotowymi rozwiązaniami terapeutycznymi.

Często wątpliwości pojawiają się podczas implementacji nowej wiedzy do praktyki klinicznej, jednak unikalny model konsultacji przypadków podczas modułów i poprzez internet pozwala nam szybko, wspólnie ze wsparciem prowadzących, wypracować optymalny sposób postępowania i dodaje pewności w działaniu. W odróżnieniu od pojedynczych kursów zawsze wracamy w tej samej grupie, gdzie rozwiewamy wątpliwości powstałe po poprzednim module. Polecam. :)

lek. dent. Piotr Bar, specjalista w zakresie chirurgii stomatologicznej

stars

To jest kurs, na który czekałam! Praktyczne informacje są podparte doskonale przedstawionymi podstawami biologii i fizjologii tkanek. Cenna jest zwłaszcza wiedza wyjaśniająca, dlaczego czasem coś się udaje, a czasem nie. Dzięki temu mogę lepiej diagnozować, kwalifikować do zabiegów i przewidywać skutki konkretnych decyzji leczniczych. Dodatkową zaletą kursu jest miła atmosfera, o którą dbają zarówno prowadzący, jak i uczestnicy. Jest swobodnie i przyjemnie, a dla mnie to ważne, zwłaszcza że ilość wiedzy przekazywanej podczas modułów oraz w materiałach dodatkowych jest bardzo obfita! W mojej opinii jest to kurs na światowym poziomie i polecam go każdemu lekarzowi zaangażowanemu w podnoszenie swoich umiejętności zawodowych!

lek. dent. Zofia Szepietowska, specjalista periodontolog

stars

Świetny kurs! Najnowsza wiedza przedstawiona w sposób przystępny, jasny, cierpliwy i… z poczuciem humoru! Niesamowita wiedza, ale też charyzma wykładowców powoduje, że nam, pilnym uczniom, uśmiech nie schodzi z ust. No chyba że ze zmęczenia, bo kurs wymaga również skupienia i koncentracji. Między kursantami wytworzyła się nić albo raczej sznur sympatii i wzajemnego wsparcia. Dzięki Projektowi Tkanki Miękkie nie dość, że zyskuję potrzebną wiedzę i umiejętności, ale również grono przyjaznych ludzi zawsze chętnych do pomocy!

dr hab. n. med. Monika Machoy, specjalista ortodonta

stars

Projekt Tkanki Miękkie to rzetelnie przemyślana i dopracowana forma kursu o bardzo rozbudowanej tematyce. Świetnie przygotowani prowadzący, obszerne skrypty wysyłane przed każdym modułem wyjaśniające techniki zabiegowe, postępowanie przed-, około- i pozabiegowe (co jest rzadkością). Preparaty ćwiczebne są zawsze starannie przygotowane i przejrzane do danych technik zabiegowych. Kurs bardzo uporządkowany, przedstawiający algorytmy zabiegowe, mające oparcie w badaniach naukowych, jak również pokazujący, jak radzić sobie z powikłaniami. Biorąc udział w wielu kursach ten mogę naprawdę polecić.

lek. dent. Artur Malottki, specjalista periodontolog

stars

Game changer. Zmienia myślenie, schematy pracy, podejście do zabiegów. Wszystko zobrazowane w przejrzysty sposób, wytłumaczone, dlaczego należy pracować tak, a nie inaczej. Dokładnie przedstawione techniki zabiegowe. Agnieszka i Bartek kontrolują kursantów podczas zajęć praktycznych baaardzo skrupulatnie. :) Pomoc merytoryczna prowadzących w przypadkach własnych. Serdecznie polecam.

lek. dent. Adam Buła

stars

„Cynk” dostałam od kolegi, że jest taki projekt... Najpierw wyczytałam wszystko, co mogłam w „internetach”. Potem długo się zastanawiałam, czy iść na ten cykl szkoleń - pisałam, dopytywałam, bo w końcu trochę drobnych kosztuje... Na wszystkie moje upierdliwe pytania dostawałam natychmiastowe i bardzo szczegółowe odpowiedzi, co już wzbudziło moją chęć wzięcia udziału w tym Curriculum (szacun, Bartek). Wniosek jest jeden - każdy zjazd jest wart zainwestowanych pieniędzy.

Każde spotkanie jest poprzedzone materiałami, dzięki którym lepiej rozumiemy omawiane zagadnienie. Wiedza jest poparta najnowszymi zdobyczami naukowymi i wyjątkowym darem i sposobem przekazywania wiedzy przez prowadzących. Dodatkowym atutem jest to, że nie jest to „odbębnienie” czasowe, w naszej codziennej praktyce nie jesteśmy pozostawieni sami sobie, tylko możemy się konsultować w trudnych i problematycznych przypadkach. Pomimo tego, że jest z góry ustalony program, prowadzący są otwarci na nasze sugestie tematów i omawianych zagadnień oraz dostosowują go do naszych potrzeb i do umiejętności grupy.

Bardzo ważne jest to, że oprócz możliwości oglądania filmów z zabiegów naszych mentorów sami możemy je przećwiczyć podczas zajęć praktycznych na preparatach zwierzęcych. Opiekunowie do każdego z osobna podchodzą i dają rady, które są dostosowane do umiejętności. Program zjazdu jest z góry ustalony i podzielony w bardzo rozsądny sposób, a w momencie, kiedy głowa przestaje już chłonąć wiedzę, akurat wypada przerwa. :) Kurs jest dostosowany praktycznie do każdego - i do chirurgów z doświadczeniem, i do osób początkujących. Atmosfera jest megaserdeczna, przyjacielska, każdy może się czegoś nauczyć od siebie wzajemnie - nie tylko od prowadzących, którzy są naszymi „guru”, ale też od siebie nawzajem... Ciężko znaleźć słowa, które oddadzą to, co zyskałam dzięki temu szkoleniu: wiedzę, znajomości…

„Zawsze słuchaj ekspertów. Powiedzą ci, co jest niemożliwe i dlaczego. A potem po prostu zrób to.”

lek. dent. Natasza Czajkowska, specjalista w zakresie chirurgii stomatologicznej

stars

PTM to jedyne tak przemyślane i dopracowane szkolenie w Polsce. Prowadzone przez uzupełniających się wiedzą specjalistów, którzy mają nie tylko imponujące zaplecze naukowe, ale przede wszystkim ogromne doświadczenie kliniczne. Każdy moduł oparty jest o solidną dawkę wiedzy teoretycznej i uzupełniony warsztatami praktycznymi oraz licznymi wskazówkami klinicznymi. Zajęcia odbywają się w przyjaznej atmosferze, która pozwala w 100% skupić się na treści, jest bardzo inkluzywna, zachęca do otwierania się, zadawania pytań, dyskusji. Szkolenie może być zarówno doskonałym uzupełnieniem wiedzy, jak i wyczerpującym wprowadzeniem do procedur wykonywanych na najwyższym poziomie.

dr n. med. Agata Orzechowska, specjalista periodontolog

stars

Byłem na wielu szkoleniach i większość z nich była bardzo dobrze przygotowana, ale żadne z nich nie było tak dobrze przemyślane i zorganizowane jak Projekt Tkanki Miękkie. Z każdym modułem wcześniejsze treści stają się oczywiste. Dbałość o szczegóły podczas wykonywanych i wyjaśnianych procedur na początku frustruje i sprawia, że jest się bardziej krytycznym wobec wcześniej wykonywanych zabiegów. Jednocześnie motywuje do doskonalenia technik zabiegowych. Procedury wyjaśnione krok po kroku, co sprawia, że można je wdrożyć do praktyki już kolejnego dnia. Gwarantuje, że wykonując zabiegi będziecie w głowie słyszeć głos prowadzących.

Szczerze polecam. Bardzo dobrze zainwestowane pieniądze!

lek. dent. Marcin Środa

stars

Ostatni rok miałam przyjemność uczestniczyć w Projekcie Tkanki Miękkie. Sam program modułów dał mi nadzieję na uporządkowanie mojego leczenia periodontologicznego i rozszerzenie umiejętności. To, co okazało się w trakcie - podczas trwania całego szkolenia atmosfera była bardzo przyjemna i sprzyjała rozwojowi i wymianie doświadczeń. Podejście prowadzących do uczestników, leczenia pacjentów jest bardzo spójne i wprowadza nową jakość. Jest to zdecydowanie najlepszy cykl szkoleń periodontologicznych w Polsce. Jestem Wam, Agnieszko i Bartku, bardzo wdzięczna.

lek. dent. Ewa Hołda

stars

Polecam szkolenie, ogromna ilość wiedzy teoretycznej i praktycznej. Procedury i schematy przedstawione w przejrzysty sposób, dzięki czemu można je wdrożyć od razu do codziennej praktyki.

lek. dent. Bartłomiej Woryński

stars

Prowadzący kurs to fantastyczni lekarze praktycy, z ogromnym doświadczeniem, dodatkowo na bieżąco z najnowszymi metodami leczenia i publikacjami naukowymi. Okazali mi ogromne wsparcie w prowadzeniu moich pacjentów. Polecam każdemu, kto chciałby zgłębiać wiedzę w zakresie periodontologii!

lek. wet. Alicja Gajosz

stars

Jestem uczestniczką 3. edycji Projektu Tkanki Miękkie. Właśnie zakończyliśmy 5. moduł i muszę przyznać, że było to intensywne i pracowite 5 miesięcy. Szkolenie jest doskonale przemyślane, wiedza usystematyzowana, a procedury zabiegowe przedstawione w bardzo dokładny i przejrzysty sposób.

Przed każdym z modułów uczestnicy otrzymują skrypty, dzięki którym już przed zajęciami można zapoznać się z wiedzą teoretyczną i technikami zabiegowymi. Kurs obejmuje 22 dni spotkań. Jest to wiele godzin poświęconych dokładnemu omówieniu każdego z zaplanowanych zagadnień. Poza tym, na każdym etapie kursu, można liczyć na pomoc w zakresie konsultacji własnych przypadków.

Warsztaty praktyczne dają możliwość przećwiczenia wcześniej omówionych procedur zabiegowych od okiem prowadzących. Jest to szczególnie cenny element kursu ze względu na możliwość uzyskania indywidualnych, praktycznych wskazówek i rad.

Uważam, że to jedyny tak kompleksowy i zaawansowany kurs w zakresie periodontologii w Polsce. Prowadzący prezentują bardzo wysoki poziom wiedzy połączony z dużym doświadczeniem klinicznym. Co więcej, Aga i Bartek wspaniale się uzupełniają i tworzą wyjątkowy duet. Ich zaangażowanie udziela się wszystkim uczestnikom i motywuje do działania.

Udział w PTM to dla mnie superprzygoda i ogromny krok w rozwoju zawodowym.

lek. dent. Mariola Urbańczyk, specjalista periodontolog

stars

Jako stomatolog niezajmujący się chirurgią na co dzień zapisałem się na Projekt Tkanki Miękkie, wiedząc, że poziom jest bardzo zaawansowany. Podczas kursu wiedza teoretyczna i praktyczna przekazywana jest w sposób zrozumiały i logiczny, z uwzględnieniem kompleksowego podejścia do leczenia. Dzięki wsparciu prowadzących po trzecim module powoli zacząłem wykonywać zabiegi chirurgiczne. Ogromnym atutem jest przyjazna atmosfera, którą tworzą prowadzący, Bartek i Agnieszka. Te fakty utwierdzają mnie w przekonaniu, że podjąłem słuszną decyzję na mojej drodze zawodowej. Jest to najlepszy kurs, na jakim byłem do tej pory.

lek. dent. Amin Jooshany

stars

Po zakończeniu 3 edycji kursu Projekt Tkanki Miękkie mogę z pełną odpowiedzialnością zarekomendować ten kurs każdemu kto chce zrozumieć kompleksowość leczenia stomatologicznego.

PTM to nie tylko wiedza teoretyczna na topowym, światowym poziomie. Prowadzący w bardzo szczegółowy sposób omawiają procedury kliniczne które można praktycznie wykonać na specjalnie przygotowanych modelach, przy użyciu wysokiej klasy narzędzi. Dla mnie, jako periodontologa, większość procedur była znana od samego początku, mimo to uważam że cały Projekt wprowadził moją pracę kliniczną na zupełnie inny, lepszy poziom.

Na pewnym etapie pracy, aby rozwinąć się bardziej, potrzeba zrozumieć procedurę bardzo dokładnie - i właśnie to dał mi ten kurs. Teorii, lozoi i metod leczenia jest wiele, ale biologia jest jedna - gdy zrozumiesz co robisz, ograniczenia znikają. Dziękuję Wam Agnieszka i Bartek, macie moją wysoką rekomendację, brawo!

lek. dent. Daniel Gola, specjalista periodontolog

stars

Zarwane weekendy, nauka w domu, zmiana nawyków w pracy - dwie edycje rozmyślałam, czy się w to pakować. A potem wpadłam po uszy i nie mogłam się doczekać kolejnego modułu!

Wreszcie wiem, kiedy się wkłuwać u podstawy brodawki, dlaczego serweta ma szorstką stronę i że sashimi to nie tylko rodzaj sushi. I to wszystko naprawdę ma sens. Agnieszka i Bartek nie tylko tłumaczą jak coś zrobić, ale przede wszystkim dlaczego.

Od ogółu do szczegółu przechodzą przez anatomię, biologię tkanek, techniki cięcia, szycia, planowania mniej i bardziej skomplikowanych zabiegów, a wszystko podane tak przystępnie, że następnego dnia w gabinecie nagle inaczej patrzy się na pacjenta, problemy, możliwości a przede wszystkim rozwiązania.

Już tęsknię: za atmosferą, prowadzącymi, uczestnikami, wsparciem, dyskusjami, żartami, praktyką, wymianą pomysłów i rad. I Wy - przyszli uczestnicy-też będziecie. Bo Projekt Tkanki Miękkie ma tylko jedno niedociągnięcie - za szybko się kończy…

lek. dent. Anna Grabowska

stars

Projekt Tkanki Miękkie to zdecydowanie numer jeden w Polsce.

To podróż, która na wielu płaszczyznach odmieni Twoje życie zawodowe i podejście do stomatologii.

Bartek i Agnieszka stworzyli arcydzieło.

lek. dent. Artur Wyczółkowski, w trakcie specjalizacji z chirurgii stomatologicznej

stars

Projekt Tkanki Miękkie prowadzony przez Agnieszkę i Bartka to coś więcej niż szkolenie - to niezwykła podróż, która poszerza horyzonty i pokazuje ogromne możliwości nie tylko w stomatologii. 8 modułów zostało perfekcyjnie zaplanowanych pod względem tematyki, co pozwala na kompleksowe podejście do wiedzy i praktyki.

Atmosfera podczas zajęć jest wyjątkowa - sposób prowadzenia sprzyja swobodnej wymianie zdań i doświadczeń między uczestnikami, którzy wspólnie tworzą prawdziwą magię tego miejsca. To był wspaniały czas, za którym będę bardzo tęsknić! Z całego serca polecam każdemu, kto szuka inspiracji i pragnie się rozwijać!

lek. dent. Joanna Andrzejak, specjalista periodontolog

stars

Projekt Tkanki Miękkie to coś więcej niż tylko szkolenie. To ogrom wiedzy, umiejętności praktycznych, algorytmów postępowania przekazany w sposób przemyślany, poukładany i harmonijny! Forma kursu pozwala przyswoić informacje, wprowadzić je do praktyki a następnie przy kolejnym spotkaniu omówić ewentualne wątpliwości. Tematy do tej pory trudne i zawiłe na tym szkoleniu są przedstawione tak jasno, że przestają stanowić jakąkolwiek tajemnicę.

Podczas kursu zagadnienia omawiane są od podstaw tak, że nawet jako lekarz ogólnopraktykujący odnalazłem się bez trudu nawet w bardziej zaawansowanych zagadnieniach!

Polecam z głębi serca!!!

lek. dent. Przemysław Ferdzyn

stars

Najlepszy kurs, który pozwala uzupełnić specjalizację najnowocześniejszą wiedzą, kompleksowym podejściem do leczenia, a największą wartością Projektu Tkanek Miękkich są uproszczone protokoły chirurgiczne periodontologicznego leczenia i praktyczne warsztaty. Dziękuję Agnieszko i Bartek za cudowną energię i całokształt.

PTM polecam każdemu, kto chce rozwijać się zawodowo.

lek. dent. Irena Kozak, specjalista periodontolog

stars
07 - Historie sukcesu

Absolwenci

  • lek. dent. Joanna Andrzejak, specjalista periodontolog
  • lek. dent. Piotr Bar, specjalista w zakresie chirurgii stomatologicznej
  • lek. dent. Adam Buła
  • lek. dent. Joanna Chodkowska, specjalista w zakresie chirurgii stomatologicznej
  • lek. dent. Natasza Czajkowska, specjalista w zakresie chirurgii stomatologicznej
  • lek. dent. Przemysław Ferdzyn
  • lek. dent. Patrycja Filipiak
  • lek. wet. Alicja Gajosz
  • dr n. med. Lidia Gefrerer, specjalista w zakresie chirurgii stomatologicznej
  • lek. dent. Jolanta Gilewicz, specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej
  • lek. dent. Daniel Gola, specjalista periodontolog
  • lek. dent. Magdalena Gołębiewska
  • lek. dent. Anna Grabowska
  • dr n. med. Justyna Grudziąż-Sękowska, specjalista
  • periodontolog i zdrowia publicznego
  • lek. dent. Ewa Hołda
  • lek. dent. Amin Jooshany
  • lek. dent. Adam Kaczor
  • lek. dent. Katarzyna Kołodziejczak, specjalista periodontolog
  • lek. dent. Julita Koper, specjalista periodontolog
  • lek. dent. Agata Korc
  • lek. dent. Damian Korczyński, specjalista periodontolog
  • lek. dent. Michał Kowalski
  • dr n. med. Irena Kozak, specjalista periodontolog
  • lek. dent. Maciej Kubiński, specjalista w zakresie stomatologii zachowawczej z endodoncją i chirurgii stomatologicznej
  • dr hab. n. med. Monika Machoy, specjalista w zakresie ortodoncji
  • lek. dent. Artur Mallotki, specjalista periodontolog
  • lek. dent. Nela Molga-Chlipała
  • dr n. med. Agata Orzechowska, specjalista periodontolog
  • lek. dent. Anna Papierska, specjalista periodontolog
  • dr n. med. Rafał Rój, specjalista w zakresie protetyki i chirurgii
  • stomatologicznej
  • lek. dent. Joanna Siniarska, w trakcie specjalizacji z periodontologi
  • lek. dent. Zofia Szepietowska, specjalista periodontolog
  • lek. dent. Mariusz Śmietana, specjalista periodontolog
  • lek. dent. Marcin Środa
  • lek. dent. Karol Święch, specjalista w zakresie chirurgii stomatologicznej
  • lek. dent. Mariola Urbańczyk, specjalista periodontolog
  • lek. dent. Bartłomiej Woryński
  • lek. dent. Artur Wawer
  • lek. dent. Arur Wyczółkowski, w trakcie specjalizacji z chirurgii stomatologicznej
  • dr n. med. Beata Wyrębek, w trakcie specjalizacji z periodontologii
  • lek. dent. Małgorzata Wyszyńska-Pomian, specjalista periodontolog
graduates
08 - Pozostańmy w kontakcie

PTM Study Club

Organizujemy regularne spotkania, które odbywają się cztery razy w roku. PTM Study Club to platforma, dzięki której nasi absolwenci mogą wymieniać się wiedzą, dzielić doświadczeniem, a przede wszystkim budować wartościowe relacje. Naszym celem jest umożliwienie wysoko wykwalifikowanym kolegom bycie na bieżąco z najnowszymi trendami i pionierskimi osiągnięciami w dziedzinie stomatologii.

ptm
09 - Interesujące artykuły

Baza wiedzy

10 - Pracują z nami

Nasi partnerzy

banner